Vyhledávání


Napsali o nás

Ve pátek 23. října ve Vémyslicích a v úterý 27. října v Mor. Krumlově pořádala Základní škola Vémyslice pod vedením zakladatelky a hlavní  organizátorky Mgr. Dagmar Drahozalové již jedenáctý ročník regionální pěvecké soutěže Lyra. Zúčastnilo se jej 55 interpretů z dvanácti základních škol a dvou středních škol regionu - Božice, Dolní Dubňany, Hevlín, Hrušovany nad Jevišovkou, Miroslav, Mor. Krumlov Ivančická a Klášterní, Olbramovice, Rybníky, Únanov, Vémyslice, Višňové, dále gymnázium, Moravský Krumlov a Gymnázium a SOŠPG Znojmo. Odborná porota ve složení  MgA. Beata Blašková, pedagog ZUŠ Smetanova v Brně; Mgr. Jan Hanák, pedagog ZUŠ Smetanova Brno; Mgr. Jana Matyášová, pedagog JAMU; pan Pavel Dočkal, majitel nahrávacího studia CH Records v Čermákovicích a pan Dan Hlaďo, pedagog ZUŠ v Mor.Krumlově, neměla ani letos jednoduchou úlohu.

Letošní ročník byl tak trochu vyjímečný nejen tím, že zahájil další desítku této stále úspěšnější a populárnější soutěže, vždyť vítězové se zúčastňují koncertů v mnoha místech regionu, ti nejlepší dokonce doprovázeli loňský koncert Petra Bende v Miroslavi, ale i tím, že vznikla nová kategorie pro zpěváky starší patnácti let, tedy žáky a studenty učilišť a středních škol.

Lyra 2008

     Základní škola Vémyslice pořádala jubilejní  X. ročník pěvecké soutěže


     Soutěž, která se uskutečnila v úterý 22. října 2008, se zúčastnili žáci základních škol a gymnázií našeho regionu, ve věku od 6 do 15 let.
     Vystoupení byla hodnocena odbornou porotou: Mgr. Marie Kábelová, pedagog Masarykovy univerzity, Mgr. Jana Matyášová, pedagog JAMU, pan Pavel Dočkal, majitel nahrávacího studia CH Records v Čermákovicích  a pan Dan Hlaďo, učitel ZUŠ v Mor.Krumlově, neměla ani letos jednoduchou úlohu. Ve třech kategoriích se zúčastnilo 38 interpretů z těchto základních škol: ZŠ Dolní Dubňany, ZŠ Ivančická M. Krumlov, ZŠ Klášterní M. Krumlov, ZŠ Miroslav, ZŠ Olbramovice, ZŠ Vémyslice, ZŠ Višňové a Gymnázium M. Krumlov.

     Karegorie:
  I. kategorie     8 soutěžících   žáci  1.-3.  třídy
 II. kategorie   16 soutěžících   žáci  4.-6. třídy  (prima)
III. kategorie  14 soutěžících    žáci  7.-9. třídy  (sekunda – kvarta)

Výsledková listina:

I. kategorie

1.

Karel Dvořák

ZŠ  Vémyslice

2.

Aleš Pelaj

ZŠ  Klášterní MK

3.

Lenka Jandová

ZŠ  Vémyslice

4.

Nela Bauerová

ZŠ  D. Dubňany

5.

Karolína Nezvedová

ZŠ  Višňové

 

II. kategorie

1.

Kristýna Juřenová

ZŠ  Višňové

2.

Tereza Maxerová

ZŠ Klášterní M.Krumlov

3.

Veronika Krupicová

ZŠ  Miroslav

4.

Jana Manová   

Gymnázium M. Krumlov

5.

Radek Bohunský

ZŠ  Ivančická MK

 

 

III. kategorie

1.

Michaela Lukášová

ZŠ Klášterní MK

2.

Erik Lerch

ZŠ Ivančická MK

3.

Denisa Bognerová

ZŠ Miroslav

4.

Michaela Bystrianská

ZŠ Ivančická MK

5.

Michaela Košíková

ZŠ Olbramovice

5.

Adéla Vančurová

ZŠ Višňové

 

 

      Jubilejní ročník však nebyl jen důvodem k oslavě, ale především donutil hlavní organizátorku paní uč. Dagmar Drahozalovou k zamyšlení a výsledkem byl unikátní projekt, jemuž podobný bychom v republice na základních školách jen těžko hledali. Stovky hodin se svými spolupracovníky, kterých nebylo málo, a za účasti jedenácti interpretů, nejlepších zpěváků minulých deseti let, vytvářela projekt nazvaný „The Best of Lyra“. Za účasti profesionálů vzniklo písňové CD a dokonce i DVD obsahující jedenáct písní, výběr toho nejlepšího, co bylo k slyšení i vidění. Zároveň startuje miniserie koncertů. Již v pátek 24.října jste mohli vše spatřit na vlastní oči ve Vémyslicích, 31.října proběhla ve spolupráci s MěKS vystoupení v Moravském Krumlově a 7. listopadu v Miroslavi.